Tema Mattor den 20 maj 2013
2007 Bachtiari
semiantik, 276x352
Såld: 8.000 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
2001 Bakhtiari
Semiantik, 140x195 kortsidor med skador, fläckar
Såld: 2.200 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
2013 Chuval
Yomut, antik, 120x75
Såld: 1.500 kr
Såldes den 20 maj 2013
2008 Feraghan
Semiantik, 133 x 212
Såld: 4.000 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
2002 Kashan
Semiantik, 138x210
Såld: 9.600 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
2003 Kashan
Semiantik, Figural, 134x205
Såld: 4.000 kr
Såldes den 20 maj 2013
2005 Kazak
tidigt 1900-tal, dubbel bönenisch, 160x250
Såld: 3.000 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
2012 Kelim
2-del, Bidjar, antik, 69x200
Såld: 1.200 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
3082 Kelim
Antik, Shahsavan, 310x180
Såld: 3.600 kr
Såldes den 20 maj 2013
2009 Kelim
Senneh, antik, 130x200
Såld: 3.600 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
8048 Mehraban
semiantik, 114x186
Såld: 1.300 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
6325 Melayer
Tidigt 1900-tal, 127x210
Såld: 1.500 kr
Såldes den 20 maj 2013
5658 Nordvästpersisk
Tidigt 1900-tal, 118 x 228
Såld: 1.600 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
2006 Täbriz
Såld: 4.400 kr
Såldes den 20 maj 2013 -
2011 Teheran
Tidigt 1900-tal, 140x218
Såld: 8.200 kr
Såldes den 20 maj 2013